Pozvánka na víkendová utkání 5.-6.května 2018 (vloženo: 5.5.2018 07:32)

Aktualizováno NE 19:50

OP muži OFS Trutnov

Sokol Vítězná - MFK Trutnov C 2:1 (1:1). Branky: Andrle, Kňourek – Zákravský M. Rozhodčí: žák. ŽK: 2:1. Diváků: 30.

Za neustálého větru byli domácí v utkání lepším týmem. Do zápasu vtrhli s velkou chutí  a od začátku byli lepší a již v 7 min šli po brance Andrleho do vedení o které přišli ve 23 min kdy hosté Zákravským vyrovnali. Poté se hra vyrovnala a domácí hráče jako celou jarní sezónu opět začala trápit koncovka. V druhém poločase si domácí vytvořili daleko více brankových příležitostí ale ta koncovka ... A tak se mohlo potvrdit pravidlo nedáváš dostaneš, protože hostující hráč po krásné střele z volného kopu prudkou ranou trefili břevno domácí branky. Domácím hráčům ale bojovnost a touha po vítězství přeci jen vyšla když v 90 min po zahraném rohovém kopu se trefil Kňourek a zajistil tím domácím 3 body.

FK Mostek A - FC Vrchlabí B 2:4 (1:2). Branky: Truhlář, Pacák – Blažek 2, Tauchman, vlastní. Rozhodčí: Petrů. ŽK: 1:3. Diváků: 40.

Domácí před zápasem látali sestavu a museli nastoupit i zranění. Proto si nedávali valné naděje, nicméně po centru Vojtíška a přizvednutí hlavou Pacákem dotlačil míč do sítě již ve 12. min Truhlář. Hosté však asi po cestě zapálili svíčku v jakési kapli, protože tolik štěstí v jednom zápase se nevidí. Po 3. min bylo totiž srovnáno, když míč putoval z křídla "tři dny" před branku, domácí gólman nereagoval a Tauchman jen zasunul. Ve 32. min letěl opět míč do vápna domácích, kde domácí stoper měl v podstatě míč na hlavě, ale foukl vítr, míč ho přeletěl a Blažek opět jen zasunul. Domácí mohli srovnat, leč Polák megašanci zazdil. Hosté byli fotbalovější. Domácí však ve druhém poločase přidali v nasazení a v 60. min Pacák hlavou opět po centru Vojtíška srovnal skóre. A domácí stále neměli dost. Zápas se zlomil v 70. min. Lashchuk projel pokutovým územím a přihrál na úplně volného Jiráka, který míč před zcela opuštěnou branku netrefil. Míč se ale dostal k nabíhajícímu Pojezdnému, a ten stále opuštěnou branku z malého vápna přestřelil. Z protiútoku z nulového úhlu hostující hráč posílal míč před branku a domácí brankař si míč vstřelil do vlastní sítě. Poté už se zápas jen dohrával a hosté při tom vstřelili ještě jeden gól.

SK Janské Lázně - FK Poříčí u Trutnova 1:3 (0:1). Hradecký – Machalík 2, Janas. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 0:2. Diváků: 80.

Domácí chtěli navázat na dobrý zápas z Bohuslavic, ale to se jim příliš nepovedlo. První poločas jednoznačně opanovali hosté jako ofenzivnější tým. Domácí se dlouho úspěšně bránili, hosté své šance zahazovali a když už zakončení směřovalo na branku tak tam vše pochytal domácí brankář Bernasinskí a v jednom případě ho úspěšně nahradil Vojta Sameš, který vykopával míč z brankové čáry. Před poločasem se podařilo hostům překonat úspěšně domácí obranu a ujali se tak vedení. Po návratu ze šaten domácí změnili taktiku, vyrovnali hru a po chybě hostující obrany dokonce brankou Hradeckého vyrovnali. Hra poté přelévala z jedné strany na druhou. Domácí se dostávali do šancí, které však nedokázali proměnit. Zlom nastal v 62´ kdy po jedné z akcí hostů a závaru před domácí brankou Janas šťastně odrazil míč za záda brankáře domácích. Domácí ještě více začali tlačit, ale žádná z mnoha standardních situací gólem neskončila. V závěru rozhodl o pojistce opět Machalík po samostatném úniku do otevřené obrany domácích. Zkušená a rychlá ofenziva obou týmů byla tím rozhodujícím momentem a jazýčkem na vahách úspěšnosti. Domácí předvedli dobrou defenzivu, ale chyběl tah dopředu.

TJ Baník Rtyně v Pod. - TJ Baník Žacléř A 1:0 (0:0). Branka: Slavíček. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 4:2. Diváků: 100.

Baníkovské derby mívá výjimečnou atmosféru, a ne jinak tomu bylo i v tomto utkání. Hosté, hrající na jaře ve výborné formě, si od úvodu vytvořili herní převahu, ale jedinou, velice dobrou příležitost promarnili. Domácí tým se rozjížděl pozvolna, ale ve 20.min. zazvonila levá tyč žacléřského gólmana. Hra se postupně vyrovnala a rozdrobila se do velkého množství tvrdých osobních soubojů. Nicméně, oba celky si vytvořili do konce poločasu po jedné příležitosti, kterou však neproměnili.  Druhou půli začal opět aktivněji hostující tým. Domácí však pozorně bránili a nepouštěli protivníka do vyložené šance. A pokud k tomu došlo, tak poslední instancí byl gólman Středa. Vše směřovalo k bezbrankovému výsledku, když v 86.min. po zmatku před brankou hostů doslova dotlačil míč do sítě Slavíček. V obrovské euforii nadšení pak rtyňští bojovníci dotáhli zápas do vítězného konce. Hostující celek působil asi fotbalovějším dojmem, ale nesmírná bojovnost a obětavost domácích hráčů, která nebyla v minulých domácích utkáních zrovna doménou, nakonec slavila tříbodový úspěch.

TJ Sokol Malé Svatoňovice - TJ Jiskra Bohuslavice 5:2 (2:0). Branky: Tišler 3, Málek, Tyrner – Křížek P., Vilám. Rozhodčí: Lebeda. Bez karet. Diváků: 54.

V dnešním utkání se Malé Svatoňovice předvedli velmi dobrým výkonem a potěšili tak konečně místní fanoušky výhrou na domácím hřišti. Diktovali tempo hry od samého začátku a soupeři dovolili v prvním poločase snad jen dvě šance, ve kterých výborně vždy zasáhl Jiránek v brance. Málek poslal domácí do vedení přesně trefenou hlavičkou a na to posléze navázal Tišler nekompromisní střelou k břevnu, kterou mu krásně přihrál Seidel. Tišler se pak dokázal prosadit ještě dvakrát a zkompletoval tak parádní hattrick. Hosté se pak také dočkali a vstřelili gól z penalty. Ke konci utkání skórovali podruhé a snížili tak na konečných 5:2. Potěšující bylo také to, že nedocházelo ke zbytečným faulům a fotbal měl ty správné parametry.

FK Sokol Volanov - SK Spartak Hajnice 3:2 (2:2). Branky: Havlík, Voňka, Šauer – Vancl, Hrneček. Rozhodčí: Lamberský. ŽK: 1:0. Čk: 0:1 (Patka). Diváků: 40.

Souboj sousedů v tabulce o důležité tři body začali lépe hosté, kteří se hned ve druhé minutě po nedůrazu domácích ve vápně ujali vedení. Za krátko domácí po hezké akci srovnali, ale v zanedlouho šli hosté opět do vedení po chybě domácí obrany. Do poločasu však domácí opět skóre vyrovnali, když se z trestného kopu nádherně trefil kapitán Voňka. Do konce poločasu se na hřišti odehrával vyrovnaný souboj. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří tuto převahu zužitkovali brankou po krásné střele ze stření vzdálenosti, která zapadla za záda gólmana hostí. Poté dostal červenou kartu hráč hostí a i když se hráči hostujícího celku přes tuto nevýhodu snažili o vyrovnání, domácí si již výsledek pohlídali a získali do tabulky cenné tři body.

TJ Strážné - TJ Jiskra Podhůří 2:0 (0:0). Branky: Zárybnický, Srnský. Rozhodčí: Seidel. Bez karet. Diváků: 100.

V derby hraném za krásného počasí se projevila zkušenost domácího celku. Při zjevné územní převaze hostů to ale byli pouze domácí, kteří se dostávali do šancí. V první půli ještě ani ty vyložené neproměnili, ale v druhé části dvěma goly rozhodli o třech bodech pro sebe.

OS 3.třídy muži skupina VÝCHOD OFS Trutnov

TJ Jiskra Libeč - SK Sparta Úpice B 7:1 (4:0). Branky: Horčička 5, Linhart J.ml., Štěpánek – Kábele. Rozhodčí: Gottwald. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (Luštinec). Diváků: 70.

TJ SOKOL Starý Rokytník - FK Chvaleč 5:1 (4:0). Branky: Vráblík 4, Hejna – Votava. Rozhodčí: Kuric. Bez karet. Diváků: 30.

TJ Jiskra Lampertice - Bernartice/Žacléř B 1:3 (1:1). Branky: Drábek – Džunda 2, Horváth. Rozhodčí: Kajzr. ŽK: 1:0. Diváků: 141.

SK MFC Svoboda - TJ Jiskra Horní Maršov 2:2 (0:1) penalty 3:1. Branky: Brejcha, Kobosil – Hudrlík, Haider Dan. Rozhodčí: Smola. Bez karet. Diváků: 120.

OS 3.třídy muži skupina ZÁPAD OFS Trutnov

TJ Lánov - Borovnice/Mostek B 4:1 (4:0). Branky: Hudrlík 4 – Borůvka. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:0. Diváků: 70.

TJ Sokol Černý Důl - TJ Sokol Kunčice nad Labem 0:1 (0:1). Branka: Míč. Rozhodčí: Smola. ŽK: 0:2 Diváků: 66.

FK Dolní Kalná B - TJ Spartak Pilníkov 1:3 (0:0). Branky: Hampl – Kratochvíl 2, Voženílek. ŽK: 1:2. Diváků: 80.

TJ Sokol Prosečné - FC Libotov 3:2 (3:0). Branky: Lev 3 – Šimek M. 2. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 2:4. Diváků: 46.

OS 3.třídy muži skupina VÝCHODxZÁPAD OFS Trutnov

TJ JISKRA KUKS - FK Baník Radvanice 1:1 (0:1) penalty 1:2. Branky: Odvárka – Seňko z pen. Rozhodčí: Perů. ŽK: 4:3. Diváků: 50.